čeština angličtina
ilustrace
~ Always a step ahead ~
sleva

Aktuální počasí

Fotogalerie

Okolí &Volný čas

Historie Průhonic se datuje již od pátého tisíciletí př. n. l. a považuje se za nejstarší zemědělskou kulturu ve střední Evropě. Je zde mnoho možností využití volného času. V těsné blízkosti pensionu se nachází Průhonický zámek s úchvatným parkem o rozloze 250 ha, který je pod ochranou organizace UNESCO. Svým romantickým vzezřením je zámek rovněž ideálním místem pro konání svateb.

Neméně krásným místem je Dendrologická zahrada (otevřeno od dubna do října), odtud dostupná jen pár minut pěšky. Není divu, že tyto místa pro svou rozmanitost patří k těm nejnavštěvovanějším. Patříte - li mezi milovníky vody, neměli byste opomenout navštívit aquapark Čestlice, největší v Čechách a vzdálený pouze jednu stanici autobusem. Krásnou zdejší přírodu si vychutnáte i ze sedadel kol. 24km dlouhá Botičská zelená stezka je toho důkazem.

Golfovým nadšencům doporučujeme navštívit hřiště v okolí (vzdálenost 7- 30 km) např. Golf Hostivař, Golf klub Hodkovičky, Golf Resort Zbraslav, Ringhoffer Golf klub Štiřín nebo Golfové letovisko Konopiště, kde za návštěvu stojí známý zámek Konopiště.